15,06,2024

Lekaj: Nuk luhet me kufijtë e flamur, çka bën nesër VV, nëse ai flamur largohet (Video)

Must Read

“Zoti, krahët me ja dhënë Hashimit e Isës, se nuk munden ta ratifikojnë Demarkacionin”, ka thënë Pal Lekaj.

“Ne Kosovë nuk është çudi që përzihen kompetencat. Nuk është punë e Thaçit me dhanë ultimatume të tilla”, ka thane Lekaj për Rrokum Tv.

Ai ka thënë se ratifikimi i Demarkacionin nuk do të bëhet në asnjë mënyrë, duke shtuar se AAK do të kthehet në Kuvend të mos e lejojnë ratifikimin e Demarkacionit.

“Na kemi thënë që Marreveshja duhet me u kthye nga fillimi, dhe se komisioni i Demarkacionit bashkë me Qeverinë duhet të shkarkohen, sepse të dyja kane përgjegjësi”.

Lekaj ka folur edhe për veprimin e VV-së, të cilët kishin vendosur vet se ku është vendi ku e ndanë Kosovën me Malin e Zi.

“Kufiri nuk mbrohet me shtiza dhe me tabela ‘mire se vini ne Kosove’, sepse duhet të mbrohet mandej shtizën dhe flamurin, mbasi qe e vendose”, ka thënë Lekaj.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=hNBbkJFcNL0&w=100&h=439]

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img