29,09,2023

LDK: Kurti kishte trajtim të posaçëm dhe komod nga pushteti serb

Must Read

akomodim-690x380 (1)

Albin Kurti 17 vite më parë kishte dhënë një intervistë nga burgu i Pozharevcit duke thënë se “s’dua të flas për këtë ne jemi të gjithë të burgosur të regjimit fashist të Milosheviqit”.

17 vjet pas kësaj interviste të bujshme të Kurtit Lidhja Demokratike e Kosovës ka hedhur akuzua ndaj ish-liderit dhe deputetit të Vetëvendosjes.

Partia që drejton qeverinë e vendit, po thotë se Kurti kishte trajtim të posaçëm dhe komod nga pushteti serb, në krye të të cilit ishte Ivica Daçiq.

Nënkryetari i LDK-së, Haki Rugova, i ka thënë Klanit se LDK nuk ka çka të jep tjera detaje lidhur me këto pohime, por se ato duhet t’i jap vetë Kurti.

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=qJ7g1YrnwB8?feature=oembed]

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img