29,09,2023

Lamtumirë pranverë, rikthehet dimri

Must Read

lamturmire-620x347

Për disa ditë duhet t’i themi lamtumirë pranverës dhe temperaturave të ngrohta. Reshjet e shiut dhe temperaturat e ulëta, do të jenë ato që do të mbizotërojnë në të gjithë territorin e vendit, transmeton Express.

Temperatura minimale do të shënojë 7 gradë celsius kurse ajo maksimale 15 gradë.

Moti i ftohtë po përshkon edhe pjesën e Europës. Në Zvicër, Suedi dhe Finlanda kishte edhe reshje të borës.

Temperaturat e ulët dhe reshjet e borës ishin edhe para dy viteve në Kosovë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img