18,05,2024

Labi kërkon ndihmë për Aurorën: Flejë e qetë, shpejt tubohen 150 mijë euro

Must Read

Aurora Krasniqi vuan nga një sëmundja e lekukemisë akute, shërimi i secilës kushton deri në 150 mijë euro.
Shërimi i Aurorës duhet të bëhet jashtë vendit për shkak se në Kosovë nuk bëhet pastrimi i gjakut ose plasmafereza që i duhet asaj.
Për gjendjen e saj është interesuar deputeti nga radhët e AKR-së, Labinot Tahiri.
Ai e ka vizituar Aurorën, dhe ka thënë se që nga nesër do të angazhohet për mbledhjen e fondeve për të.
“Aurora flej qetë sepse shpejt tubohen 150.000 euro zemra jonë”, ka thënë mës të tjerash Tahiri.
Më poshtë shkrimi i plotë i tij në Instagram pa ndërhyrje të redaksisë:
Lumturia ka një çmim! Ja çmimi, kur unë me ju, i’a jap besën e Zotit dhe të gjenezes sonë nga shqiptari, se kjo punë të bëjë
Unë isha në emrin tuaj të dashur qytetarë dhe popull. Isha aty për t’ia kthyer shpresën Aurorës që vuan nga leokimia. Kjo grua, nuk është nënë e Aurores, por është tezja e Aurorës! Aurora ishte rritur 12 vjet pasi kishte ndërruar jetë dhe tani kujet tezja e saj.
Unë do të veproj nesër me mëngjes, ju pres të gjithë vetes dhe motra.
Zoti ju bekoftë.
LABI Ferizaj Kosove e Shqipërisë. Aurora flej qetë sepse shpejt tubohen 150.000 euro zemra jonë. /Indeksonline/
 

 
 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj dy shoferëve që bënë gara të shpejtësisë në Ferizaj

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, me datën 17.05.2024  rreth orës 21:00 në rrugën’’Driton Islami’’ në Ferizaj ka...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img