16,04,2024

Ky është rrugëtimi që e çoi Ilir Dedën drejt largimit nga Vetëvendosje

Must Read

iliri-deda-780x439

Ilir Deda zyrtarisht i ka ndarë rrugët me lëvizjen Vetëvendosje. Vendimin për largimin nga ky subjekt, Deda e ka bërë publik nëpërmjet një konference për media, në të cilën ka marrë pjesë edhe sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj.

Deda ka thënë se në 9 muajt e fundit, ai dhe Vetëvendosja kanë pasur ndarje konceptuale, raporton KTV.

Në muajt e ardhshëm Deda ka thënës e do të publikojë vendimin e tij për formën e kontributit, të cilën Deda e quan zgjerim të frontit opozitar, por nuk ka dashur të precizojë se kush do të jenë bashkudhëtarët e tij në këtë rrugëtim.

Kurse Dardan Molliqaj ka thënë se vendimi i largimit të Dedës nga partia nuk është aspak lajm i mirë për Vetëvendosjen, por ka paralajmëruar bashkëpunimin me të, edhe pas ditës së sotme.

Molliqaj i mohoi pohimet se bashkë me Dedën, nga Vetëvendosje do të shkojë edhe kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img