21,04,2024

Ky është parashikimi i motit për fundjavë

Must Read

Moti

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës gjatë fundjavës do ketë mot me temperatura të ulëta dhe me reshje të intensitetit të ulët e deri mesatar.

“Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferikë. Këto masa të ajrit të cilat do ta përfshijnë vendin tonë do të krijojnë kushte që pasditen e së shtunës dhe ditën e diele të ketë reshje të intensitetit te ulët e deri mesatar”, shkruan IHMKl.

Pjesa jugperëndimore dhe perëndimore e vendit do të jetë me reshje me intensive meqë në ato pjesë vranësirat do të jenë më të dendura .

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 16-21 gradë Celsius.

Temperaturat më te ulëta do të regjistrohen të dielën meqë edhe reshjet parashihen të jenë pak sa ma intensive se ditën e shtunë.

Era do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-11m/s.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vrasje e mbetur në tentativë në Ferizaj

Me datën 19.04.2024 në ora 17:47 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë se në udhëkryqin e rrugëve...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img