25,05,2024

Ky është moti për vikend

Must Read

moti-ne-kosove_2973

Instituti Hidrometeorologjik njofton se në vikend do të ketë mot me vranësira dhe me shi.

“Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. Si pasojë e depërtimit të këtyre masave mbi vendin tonë , do të krijohen kushte që të ketë depërtim të vranësirave të dendura dhe jostabile të cilat do të shoqërohen me riga shiu”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Sipas njoftimit temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-13 gradë Celsius kurse maksimalet e ditës ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img