07,12,2023

Ky është moti për këtë javë

Must Read

Foto ilustruese

nstituti Hidrometeorlogjik i Kosovës ka njoftuar se mot me diell dhe vranësira të pjesëshme do të mbretërojë gjatë pesë ditëve në vijim.

Sipas IHMK-së, të enjten ka mundësi që vende- vende të kete riga të dobëta shiu .

“Këto riga pak sa ma të theksuara pritet të jenë në veri dhe verilindje të vendit. Vlerat minimale të temperaturave gjatë këtyre ditëve do të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës  nga 17 gradë diten e hënë  e deri 23-25 gradë Celsius ditëve tjera të javës”

” Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme, dominues do të jetë drejtimi verior dhe jugperendimor, shpejtesia  e së cilës mund të arrijë deri 7m/s.” bën të ditur ky institut.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Prelez të Muhaxherve

Gajtë ditës së sotme kryetari i Ferizajt Agim Aliu ka nënshkruar një marrëveshje me shoqatën "Qëndresa Kosovare" për...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img