22,06,2024

Ky do të jetë transferimi i parë i Guardiolës

Must Read

pep4-750x375

Manchester City është në fazë të avancuar të bisedimeve me Dortmundin për një transferim të Ilkay Gundoganit, ndërsa raportohet se ata janë vetëm 10 milionë euro larg marrëveshjes përfundimtare.
Sky Sports raporton se Manchester City është i gatshëm të paguajë 35 milionë euro për Gundoganin, ndërsa Dortmundi e vlerëson atë për 45 milonë euro.

Thuhet se Pep Guardiola e sheh si pjesë shumë të rëndësishme të planeve të tij mesfushorin e Dortmundit dhe dëshiron që atë ta ketë në skuadër sezonin e ardhshëm.

Sipas SkySport, në mars përfaqësuesit e lojtarit dhe drejtori sportiv i Cityt kanë mbajtur takim në Amsterdam, dhe gjatë këtij takimi thuhet se janë biseduar kontrata personale e lojtarit.

Gundogan raportohet se do të përfitojë 6 milionë euro në sezon, ndërsa tani duhet të arrihet marrëveshja me Dortmundin.

Për Gundoganin interesim ka shprehur edhe Liverpooli i Jurgen Klopp, por duket se lojtari dëhsiron të luaj nën urdhëratë e trajnerit spanjoll.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img