16,07,2024

Kurti: Simbolet i pranojmë vetëm në institucione, në zyrat tonë flamurin kuq e zi

Must Read

Flamuri-i-Kosoves

Albin Kurti, ish-lideri i Vetëvendosjes është i ftuar në Zonën e Debatit në Klan Kosova, i cili tha se simbolet e Kosovë si pranojnë vetëm në institucione.

“Asnjë aktivist nuk i ka dëmtuar simbolet e shtetit të Kosovës. Mirëpo në zyrat e shtëpitë tona, nuk i përdorim. Jemi të bindur se flamuri kuq e zi na ka sjellë deri këtu, dhe po ai na e garanton të ardhmen.

“Nuk e besoj që flamuri i Kosovës është aq i qëndrueshëm, për shkak se nuk është as historik dhe as demokratik, sepse nuk është zgjedhur me referendum”.

“Vetëvendosje s’do të heqë kurrë dorë nga bashkimi kombëtar, sepse kjo është më e mira për ne”.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img