07,12,2023

Kurti: Kosova le të bëhet si SHBA

Must Read

Albin-Kurti-681x822

Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se Kosova duhet të bëhet shtet sikur Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), të cilat shoqërinë e kanë multinacionale por jo organizimin shtetëror, të cilin e kanë demokratikë, kështu u deklarua ai në emisionin “Tonight” në Ora News.

Deputeti i VV-së nga Kosova, tha se shteti dhe institucionet duhet të jenë demokratike por jo multinacionale, duke e konsideruar si shembull SHBA-në, e cila ka shoqërinë multinacionale.

Kurti më tutje shtoi se Kosova duhet të ndërtojë partneritet me SHBA-në, Gjermaninë, duke theskuar se aleatët nuk duhet ndërruar por duhet ndërruar aleanca me ta

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Prelez të Muhaxherve

Gajtë ditës së sotme kryetari i Ferizajt Agim Aliu ka nënshkruar një marrëveshje me shoqatën "Qëndresa Kosovare" për...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img