26,02,2024

Kryeziu: 20 zyrtarë e ish- zyrtarë po hetohen për keqpërdorime

Must Read

largea_02_01_2015_906902_nk1420197829

Kryeshefi i Ndërmarrjes Publike Banesore në Prishtinë, Nexhat Kryeziu, ka thënë se janë rreth 20 zyrtarë dhe ish-zyrtarë të ndërmarrjes publike banesore janë duke u hetuar nga policia dhe prokuroria për keqpërdorime të ndryshme, prokurim, kthim mjeteve, vjedhje në këtë institucion dhe firma private.

Ai në një intervistë për emisionin “Puls” të KTV-së ka theksuar se tërë këto vite në këtë ndërmarrje ka pasur nepotizëm, ka familjarë, miq të politikanëve, ish-kryetarë të komunave dhe njerëzve të fortë siç quhen në publik”.

“Merre me mend, menaxhmentet kanë bërë kthim të paligjshëm të investimeve nga kjo ndërmarrje, e po ashtu edhe shitja e aseteve apo lokaleve të kësaj ndërmarrje nuk është bërë në mënyrë transparente. Kam themeluar një komision dhe po ashtu është duke u hetuar edhe kjo çështje”, ka thënë më tej ai.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karateistja jonë, Alma Loki, fitoi medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik të mbajtur në Podgoricë, disiplina e katave. Edhe një...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img