04,03,2024

Kosova bëhet me stadium, ky shtet i ofron kredi pa interes (FOTO)

Must Read

Qeveria e Hungarisë ka konfirmuar gatishmërinë për t’i dhënë Kosovës kredi pa interes për ndërtimin e stadiumit nacional në Prishtinë.

Ajo ka premtuar 50 milionë euro kredi pa interes me kohëzgjatje të kthimit 10 vjet, por me kushtin, që ndërtimi i stadiumit të bëhet nga një kompani hungareze, përcjell “Lajmi.net”.

Po ashtu, arena është e paraparë të ndërtohet për nëntë deri në 13 muaj, më pak se që është caktuar për renovimin e stadiumit në Prishtinë.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img