14,07,2024

Konjufca: Prijësi i Listës dhe Kryeministri duhet t’i takoj VV-së!

Must Read

glauk (1)

Glauk Konjufca, deputet nga radhët e VV-së, ka thënë se propozimi i partisë më të madhe opozitare ishte që të krijohet një trup i përbashkët opozitare, gjegjësisht një lloj shkrirje të partive opozitare. Sipas tij, AAK nuk kishte pranuar fare një opsion të tillë,

“Ata as që kanë dashur që të diskutojnë për këtë çështje”, tha ai në Interaktiv të KTV-së, raporton Gazeta Blic.

Konjufca ka bërë të ditur se kryeministri duhet t’i takoj Lëvizjes Vetëvendosje.

“Posti i kryeministrit duhet të caktohet me kritere dhe me parime”, tha ai.

Sipas Konjufcës, VV t’i prijë listës, dhe se prijësi i listës të jetë kandidati për kryeministër./ Gazeta Blic

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj – komunë e tretë me numrin më të madh të banorëve në Kosovë

109,345 është numri i banorëve të Komunës së Ferizajt, statistikë e publikuar sot nga Agjencia e Statistikave të Kosovës...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img