07,12,2023

Konjufca: Bajraktarizmi i AAK-së dëmtoi opozitën e bashkuar

Must Read

glauk

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Galauk Konjufca ka bërë me dije se thellimi i bashkëpunimit opozitar është pamundësuar nga AAK’ja, ideologjia e së cilës, sipas tij, është bajraktarizmi.
Në këtë intervistë për ‘Epokën e Re’ Konjufca ka thënë se krijimi i koalicionit AAK – NISMA ka dëmtuar tashmë kauzën e opozitës së bashkuar.

Ai ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk do të marrë pjesë në protestën e 14 majit e cila është thirrur nga AAK’ja.
Megjithatë, Konjufca ka theksuar se Vetëvendosja mbetet e hapur për AAK’në dhe Nismën.

Ai ka shtuar se fitorja do të jetë më afër sipas alternativës së prezantuar nga Lëvizja Vetëvendosje.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Prelez të Muhaxherve

Gajtë ditës së sotme kryetari i Ferizajt Agim Aliu ka nënshkruar një marrëveshje me shoqatën "Qëndresa Kosovare" për...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img