30,09,2023

Komandanti i NATO’s në Evropë: Putin ka krijuar ushtri të fuqishme

Must Read

breedlove

​Komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, Gjenarali Philip Breedlove, tha se aleanca duhet të rritë praninë ushtarake në Evropën Lindore dhe vendet Baltike kundër kërcënimit të Rusisë.

Gjenerali amerikan për televizionin estonez ERR tha se presidenti rus Vladimir Putin ka një ushtri të fuqishme. Breedlove theksoi se ushtarët rusë e kanë treguar veten në Siri dhe në Ukrainë.

“Putin në pesë vitet e fundit ka kryer një investim të madh në ushtri. Gjithashtu Rusia ka forcë dhe kapacitetet raketore. Anijet dhe nëndetëset janë të pajisur me raketa”, tha Breedlove.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbi 41 milion euro është buxheti i Komunës së Ferizajt, i miratuar për vitin e ardhshëm

Këtë të premte është mbajtur mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, e kryesuar nga kryesuesi Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img