22,04,2024

KK  “Fituesi” i suksesshëm edhe në kampionat. Erblina dhe Arbora më të mirat

Must Read

Këtë të diele është mbajtur Kampionati Individual i Kosovës në karate në qytetin e Pejës.

Në këtë Kampionat KK “Fituesi”  nga Ferizaj  arriti gjithsej 11 medalje prej të cilave tri të arta, gjashtë të argjendta dhe dy të bronzta.
Kampionati Individual  i Kosovës është garë kualifikuese dhe “Fituesi” pritet që në këtë eveniment të përfaqësohet së shpejti me garues  të përgatitur më së miri.
Rezultatet  e garuesve në Kampionatin Individual të Kosovës 2016 që u mbajt në Pejë

Erblina Pajaziti kampione e dyfishtë

Arbora Behluli kampione
Kreshnik Hasani nënkampion
Behije Mustafa nënkampione
Benjamin Bajrami nënkampion
Fatime Idrizi nënkampione

Suela Shabani nënkampione
Egzon Halili nënkampion

Valdet Mustafa i treti

Anila Bekteshi e treta

Nga radhët e FKK rezultoi e suksesshme Rona Emerllahu e cila u shpalle nënkampione .

“Klubi tregoi rezultate të mira , mirëpo jo nga ato të cilat i prisnim. Si duket ndikoi lodhja nga garat e tepërta ku brenda 1 muaji ka marrë pjesë tri herë brenda dhe jashtë Kosovës , mirëpo duhet të shohin përpara pasi që jemi në një pozitë të mirë që të shpallemi klubi më i mirë pasi rezultatet janë të larta që është dhe qëllimi i këtij viti”  tha  trajneri Bajram Bajrami.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img