18,05,2024

Këshilltarja e Haradinajt: Falë kryeministrit, Serbia e Rusia nuk arritën të suspendojnë Kosovën nga OBD

Must Read

Meliza Haradinaj-Stublla, Këshilltarja e kryeministrit Ramush Haradinaj ka thënë se falë insistimit të shefit të tij për anëtarësimin e Kosovës në Organizatën Botërore të Doganave, sot Rusia e Serbia nuk arritën të suspendojnë statusin e Kosovës si anëtarë e plotë në këtë organizatë.
Ajo është shprehur se ishte kryeministri Haradinaj që insistoj që Kosova duhet të ushtrojë të drejtat të plota gjatë votimit të Sekretarit të Përgjithshëm në OBD, ashtu siç i takon një shteti sovran dhe të pavarur, transmeton Indeksonline.
Postimi i saj i plotë:
Kur mendohej se mund të taktizohej duke njohur idenë e dyshimit për ekzistencën e Kosovës, Kryeministri Haradinaj insistoi që Kosova duhet të ushtrojë të drejtat e saja të plota gjatë votimit të Sekretarit të Përgjithshëm në OBD, ashtu siç i takon një shteti sovran dhe të pavarur.
Falë këtij insistimi, Rusia e Serbia nuk arritën të suspendojnë statusin e Kosovës si anëtare e plotë në OBD.
#KosovaQëDuam./Indeksonline/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj dy shoferëve që bënë gara të shpejtësisë në Ferizaj

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, me datën 17.05.2024  rreth orës 21:00 në rrugën’’Driton Islami’’ në Ferizaj ka...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img