07,12,2023

Kelmendi e Gjakova zbarkojnë në Prishtinë

Must Read

2_4794

Para pak momentesh dy xhudistet kosovare, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë mbërritur në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ku janë pritur nga kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, zyrtarë të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, kryetari i Komitetit Olimpik, Besim Hasani, si dhe qytetarë të shumtë.

Kelmendi nga Rusia, ku u mbajt Kampionati Evropian i xhudos kthehet me medalje të artë në kategorinë e saj, ndërsa Nora Gjakova kthehet me medaljen e bronztë.

Një konferencë për media do të mbahet në hapësirat e aeroportit, ku Kelmendi e Gjakova do të tregojnë për eksperiencën e tyre në këtë kampionat.

Për të mirëpritur dy xhudistet kosovare është përgatitur edhe një tortë e madhe me formë të hartës së Kosovës./KosovaPress/

3_1060

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Prelez të Muhaxherve

Gajtë ditës së sotme kryetari i Ferizajt Agim Aliu ka nënshkruar një marrëveshje me shoqatën "Qëndresa Kosovare" për...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img