11,12,2023

KDI publikon punimin për mekanizmat institucional në luftimin e korrupsionit

Must Read

kdi-fotot-xhemail-sllovinja-2

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) sot mban konferencën për shtyp mbi publikimin e punimit rreth “mekanizmave institucional për luftimin e korrupsionit.”

Para diskutimit të hapur, fjalë hyrëse do të mbajë Hamdi Ibrahimi nga Gjykata Themelore, deputetja Albulena Haxhiu, Sokol Havolli nga Zyra e Kryeministrit, si dhe Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi.

Diskutimi i hapur do të mbahet me temën “Cilat nga alternativat/zgjidhjet janë më të duhura”?./KosovaPress/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img