04,03,2024

Kampionati Individual  i Kosovës 2016 në karate, shkëlqen KK ”Kastrioti”

Must Read

Në Kampionatin  Individual  i Kosovës për të gjitha grup-moshat – 2016 i cili u mbajt në Pejë  ekipi i karatesë Kastrioti nga Ferizaj  rrëmbeu 11 medalje.

Në këtë Kampionat Individual garuesit e “Kastriotit”  fituan 3 medalje të arta,  ,4 medalje të argjendta dhe 4 medalje të bronzta.

Medaljet e  fituara nga garuesit e Klubit të Karatesë “Kastrioti”  në Kampionatin Individual të   Kosovës 2016   për të gjitha grup-moshat
Reina Bjeta , e bronztë,në Kata,  kategoria 7 vjeçe

Valëza Loki, e argjendtë, në Kata,kategoria 9 vjeçe

Blinë Sadiku, e argjendtë, në Kata,kategoria 10/11 vjeçe

Alma Loki, e artë, në Kata .kategoria 10/11 vjeçe

Alma Loki, e artë, në Kumite .kategoria 10/11 vjeçe

Diellza Mahalla, e artë, në Kumite .kategoria 10/11 vjeçe

 Diellza Mahalla, e bronztë , në Kata .kategoria 10/11 vjeçe

Jetmir Ramadani, e argjendtë, në Kumite .kategoria 12/13 vjeçe

Ilmi Dërguti , e bronztë, në Kumite .kategoria 14/15 vjeçe

Fitore Ramadani, e bronztë , në Kata .kategoria 16/17 vjeçe

Fitore Ramadani, e argjendtë, në Kumite .kategoria 16/17 vjeçe

Vlen të ceket se garueset  Labea Rexhepi, Eron Abazi, Olti Sylejmani, – Arbi Rexhepi, Fatjon Mahalla, Erëza Salihu dhe Riza Mahalla, zhvilluan luftëra të shkëlqyera,dhe përkundër që nuk u plasuan në podium, ata shkëlqyen me teknikë, taktikë dhe sjellje të mirë sportive.

14572942_871745676258543_8454075740280234436_n 14563591_871745562925221_918640064970790162_n 14572433_871745356258575_1505518370662822735_n 14657443_871745122925265_4125845838392753698_n 14519911_871744909591953_5346012445519009546_n

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img