16,04,2024

Kamishi nuk komenton rihapjen e shqyrtimit gjyqësor ndaj deputetëve të VV-së, pret vendimin e Gjykatës

Must Read

bekim-haxhiu-insiston-n-euml-shkarkimin-e-ministrit-t-euml-sh-euml-ndet-euml-sis-euml_2_hd-780x439

Gjykata Themelore në Prishtinë sot nuk shpalli vendimin për deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët akuzohen se kanë sulmuar fizikisht në oborrin e Kuvendit të Kosovës, deputetin e PDK-së, Bekim Haxhiun.

Gjykata madje mori vendim për rihapje të shqyrtimit gjyqësor pasi që siç tha gjykatësi Vesel Ismajli, janë vërejtur disa paqartësi tek raporti i mjekësisë ligjore, i cili nuk përputhet me raportin e emergjencës, ndaj të dëmtuarit Bekim Haxhiu.

I kontakuar nga Telegrafi, deputeti Bekim Haxhiu i njohur si Kamishi nuk ka dashur të komentojë lidhur me këtë.

“Nuk komentoj asgjë deri në vendim të gjykatës”, ka thënë shkurt Haxhiu.

Në seancën e sotme munguan të akuzuarit, Rexhep Selimi, Visar Ymeri, Florin Krasniqi dhe Besart Bujupi.

Për mos pjesëmarrjen e tij në seancë, deputeti i VV-së, Rexhep Selimi ka thënë për Telegrafin se pjesëmarrja nuk ka qenë e obligueshme.

Seanca e radhës pritet të mbahet më 20 prill, në të cilën pritet që të dëgjohet eksperti ligjor, Arsim Gërxhaliu.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img