21,02,2024

Kalojnë ilegalisht me traktor nga Maqedonia në Kosovë

Must Read

policii

​Dy persona janë ndaluar në fshatin Stanqiq të Zhegrës, pasi të njëjtit me një traktor dhe pa dokumente përkatëse kanë kaluar në mënyrë ilegale vijën kufitare nga Maqedonia drejt Kosovës.

Sipas Policisë, është vërejtur se të dyshuarit në rimorkio kishte të ngarkuar disa mjete pune, që vlera e përafërt me gjithë mjetin transportues është rreth 6000€.

Me vendim të prokurorit traktori së bashku me mjetet janë konfiskuar, ndërsa të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img