17,07,2024

Kadri Veseli- Xhabir Zharkut: Përballu si burrat me drejtësinë

Must Read

Kadri-Veseli-750x375

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, duke folur për paraqitjen e Xhabir Zharkut, i arratisur nga drejtësia, ka deklaruar se personat që ballafaqohen me drejtësinë do duhej të largoheshin nga politika.

Ai në emisionin “ Republika” në Tribuna Channel, ka deklaruar se duhet të jetë një standard i Kosovës se çdo njëri që ka ballafaqim me drejtësinë të ketë kuraje për të hequr dorë nga pozita shtetërore

“Ky duhet të jetë një standard moral që duhet të respektohet dhe unë do kërkoj që ata që ballafaqohen me drejtësinë, burrërisht duhet të shkoj deri në fund me atë proces dhe nëse shpallet i pafajshëm ka të drejtë ti kthehet politikës” ka deklaruar ai.

Individë të tillë po e dëmtojnë veten dhe partinë të cilën përfaqësojnë

Nëse zgjidhem kryetar i PDK do të kërkoj një standard të tillë ka theksuar Veseli.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img