27,02,2024

Kadri Veseli në Amerikë

Must Read

Kadri-Veseli11

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka udhëtuar sot për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Siç thuhet në një njoftim nga kabineti i tij, gjatë kësaj vizite zyrtare, kryeparlamentari Veseli do të takohet me përfaqësues të ndryshëm të institucioneve të shtetit amerikan.

Veseli do të marrë pjesë edhe në Konferencën ndërkombëtare parlamentare të shteteve anëtare të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë euro mall i dyshuar si kontrabandë

Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga Njësia e TASK FORC-ës -Lindje, e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img