21,05,2024

Juventusi e fiton ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë (VIDEO)

Must Read

‘Zonja e Vjetër’ në ‘Juventus Stadium’ ka arritur të mposht Napolin, me rezultat 3:1, duke përmbysur rezultatin.

Ishte skuadra e Napolit që e para kaloi në epërsi me anë të Callejon, në minutën e 36-të.

Juventusi e nisi furishëm pjesën e dytë, duke barazuar në minutën e 47-të nga penalltia nëpërmjet Dybalas.

Në minutën e 64-të, Higuain kaloi për herë të parë në epërsi Juventusin, ndërsa për golin e tretë u përkujdes sërish Dybala, duke u treguar sërish i saktë nga penalltia në minutën e 69-të./Lajmi.net/

Dybala P. (Penalty) Goal HD – Juventus 3-1… by PatsaN4ik

Gonzalo Higuain Goal HD – Juventus 2-1 Napoli… by ak-productions

Paulo Dybala penalty Goal HD – Juventus 1-1… by Ichigo-3

Jose Callejon Goal HD – Juventus 0-1 Napoli 02… by footballTV

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6