21,02,2024

Ja si raportojnë mediat serbe për njohjen e Kosovës nga Singapori (Foto)

Must Read

Mediat serbe, nuk është që i kanë kushtuar ndonjë vëmendje të madhe njohjes së re të Kosovës, por kanë ironizuar me ‘prapaskenat’ e saj.

Artikulli i “B92” thotë: “Singapori njohu Kosovën, Twitteri “në flakë” për shkak të njohjes së 113-të”, transmeton lajmi.net.

Sipas medias në fjalë ka pasur postime të shumta në rrjetin social Twitter, duke filluar nga i pari i vendit, Hashim Thaçi, ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhajt dhe mijëra përdorues të tjerë shqiptarë të këtij rrjeti.

Ndërsa, shkrimi i ‘Blic’ thotë: “Erë në shpinën e pavarësisë, Singapori pranon Kosovën”. Artikulli i kësaj medie fillon më një thënie serbe, e më pas shkrimi tregon rrjedhën e ngjarjes së sotme, transmeton lajmi.net.

Kujtojmë, se Kosova deri më tani është njohur nga 113 vende dhe Singapori është shteti i 4 nga ASEAN që ka njohur pavarësinë e Kosovës. /Lajmi.net/

 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjendet e vdekur një grua në autostradën “Arbën Xhaferi”

Një grua është gjetur pa shenja jete në autostradën “Arbën Xhaferi” në drejtimin Ferizaj-Prishtinë, në dalje të fshatit Babush, Rastin...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img