21,04,2024

Ja kush e thotë se Qeveria duhet të përmirësohet në mënyrë drastike (Video)

Must Read

qeveria-borgje-830x551

Profesori universitar Muhamet Sadiku, ka deklaruar në emisionin “Euro Tribuna”, në Tribuna Channel me Menduh Abazin se nëse dëshirojmë që Kosova të bëhet destinacioni i investitorëve të huaj duhet që qeverisja të përmirësohet në mënyrë drastike.

Ai ka thënë se duhet të ketë një qasje nacionale ndaj zhvillimit ekonomik, duhet të luftohet korrupsioni si dhe të fuqizohet shteti ligjor.

Sipas tij, zgjatja e kontesteve ekonomike mes palëve ku njëra është e huaj sjell dëmin më të madh të mundur.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img