03,12,2023

Itali: arrestohet kosovari, grabiti vilën e bosit të “Juventus” dhe “Fiat” në Torino

Must Read

vila-655x356

Një 42 vjeçar kosovar është arrestuar në komunën Desenzano del Garda në provincën e Breshës në Itali, i akuzuar si një nga autorët e grabitjes në vilën e familjes së njohur italiane Agnelli, pronarë të klubit futbollistik Juventus dhe të shoqërisë së prodhimit të automjeteve të markës “Fiat”.

42 vjeçari kosovar është arrestuar pas një kontrolli rutinë të policisë rrugore italiane. Në makinën e tij është gjetur një orë dore me vlerë 200 mijë euro.

Pas verifikimeve të forcave të rendit është vërtetuar se kjo orë i përkiste familjes Agnelli, e rezulton si një nga objektet e vjedhura në këtë vilë.

Në zotërim të shtetasit kosovar janë gjetur gjithashtu dhe çelësat e një banese në qytetin Cinisello Balsamo në provincën e Milanos.

Pas kontrollit në këtë banesë policia italiane ka gjetur 18 orë tjera dore e disa monedha ari, të gjitha pjesë e materialeve të vjedhura në vilën Agnelli.

Vila Agnelli është në pronësi të Allegra Agnelli, e veja e sipërmarrësit të njohur italian Umberto Agnelli si dhe nëna e Andrea Agnellit, Presidentit të klubit të futbollit “Juventus”.

Vila Agnelli e cila gjendet në hyrje të qytetit të Torinos, në bren dësi të parkut della Mandria, u grabit më datën 26 mars, në prag të festë së Pashkëve.

Supozohet se banda grabitëëse përbëhet nga 4 anëtarë te gjithë me nënshtetësi të huaj.

Autoritetet italiane po punojnë për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje e mbi të gjitha të faktit se si grabitësit kanë mundur t”i shmangen mbikqyrjes private të kësaj vile.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img