25,05,2024

ISIS merr qytetin në veri të Sirisë

Must Read

25164650455d709c8421d6444879597-v4-big

Ekstremistët e ISIS-it kanë marrë në Siri një qytet në veri të vendit vetëm disa ditë pas që kanë humbur nga sulmet e forcave kryengritëse.

Observatori sirian për të drejtat e njeriut dhe stacioni televiziv Alepo Today kanë bërë të ditur se pjesëtarët e ISIS-it sot në mëngjes kanë marrë në kontroll El Raija pas një lufte intensive për këtë qytet kufitar.

El Rai është qytet i rëndësishëm strategjik që gjendet në kufi me Sirinë dhe Turqinë , çka i mundëson ISIS-it linjë të rëndësishme për të vepruar. Qyteti po ashtu gjendet në rrugën për Alepo që gjendet në kontroll të grupeve terroriste.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img