13,06,2024

ISIS është duke planifikuar sulme terroriste në Gjermani

Must Read

isis_1460278907-5813475

Terroristët e ISIS-it janë duke planifikuar sulme terroriste kundër Gjermanisë, sipas kreut të Zyrës Federale Gjermane  për Mbrojtje dhe Kushtetutë.

Daesh dëshiron të kryej sulme terroriste kundër Gjermanisë dhe interesave të saj, të ketë thënë kreu gjerman për mbrojtje.

Zyrtari gjerman shtoi që nuk kishte informacione të sakta në lidhje me kohën e planeve specifike të grupit terrorist, duke theksuar që situata e sigurisë në vend është shumë serioze.

Një ditë më parë, media gjermane raportoi që Berlini ka lëshuar urdhër-arreste për 76 ekstremistë të gatshëm për të kryer krime.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në 25 vjetorin e çlirimit të Ferizajt mbahet ekspozita me fotografi “Gratë në rrugën e lirisë”

Gratë dhe vajzat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, trimëreshat, heroinat e luftës për liri, gratë e lirisë - në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img