29,09,2023

“Imami”Genc Balla, kërcënon me heqje koke Ben Blushin

Must Read

ben-blushi-kuvend-parlament-520x245

Genci  Balla dhe Bujar Hysa, dy imamët e vetëshpallur e vetëshpallur, të akuzuar nga Prokuroria për Krimet e Rënda për rekrutim të besimtarëve për qëllime terroriste mohuan me forcë akuzat e ngritua ndaj tyre në seancën e së martës. 

Në seancën që zgjati 4 orë të pandehurit përfshinë në fjalët be tyre edhe Kryeministrin Rama dhe Deputetin Ben Blushi.

Me një Kuran në dorë in pandehuri Genc Balla tha se gjithë ato që ai kishte thënë më parë në xhami gjendeshin në atë libër. I pandehuri tha se nuk ishte pronë e Edi Ramës dhe sipas tij ishte toka është e Allahut dhe jo e Ramës.

Balla ashtërsoi tonin kur tha se Ben Blushi ka folu fjalë shumë të pista ndaj myslimanëve dhe Islamit “nëse do të zbatohej ligji i Sheriatit, atyre që shajnë ju pritet koka” më tej shotoi se “ Do tju vijë koha edhe atyre”.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img