23,04,2024

“Ilir Deda ka qenë ambasador i PDK-së me FER-in”

Must Read

ilir-Deda

Haki Abazi, drejtor i Fondacionit Rockefeller Brothers, duke folur për largimin e Ilir Dedës nga Lëvizja Vetëvendosje ka përmendur edhe pozicionet që Deda ka pasur në karrierën e tij politike.

Abazi ka thënë edhe se “Ilir Deda ka qenë ambasador i Partisë Demokratike të Kosovës me FER-in”, pari që Deda e kishte formuar bashkë me Shpend Ahmetin.

Ai tha se Deda ka lëvizur shumë në karrierën e tij politike.

“Nuk është e panjohur lëvizja e Ilir Dedës prej këshilltarit të Bajram Rexhepit, pastaj FER-i, pastaj këshilltar i presidentes Jahjaga deri te flirtimi i madh me Vetëvendosjen deri sa ka hyrë aty”.

abazi

klankosova.tv

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img