30,09,2023

I merr para dhe i thotë se do t’ia rregullojë vizën për punë

Must Read

visa

Në Prizren një i dyshuar mashkull e ka mashtruar një person duke i thënë se ka një firmë ndërtimore në Suedi, dhe kështu mund t’ia rregullojë vizën për punë. Viktima është detyruar të paguajë shumë para, raporton Policia e Kosovës.
Gjatë intervistimit i njëjti ka pranuar se ka marr një shumë të parave, por sipas tij ka dështuar ta rregulloj vizën.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbi 41 milion euro është buxheti i Komunës së Ferizajt, i miratuar për vitin e ardhshëm

Këtë të premte është mbajtur mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, e kryesuar nga kryesuesi Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img