13,04,2024

I madh e i vogël e pastrojnë Skënderajn

Must Read

Ta-pastrojme-Kosoven-1-2-690x380

Aktivistët e  aksionit “Ta pastrojmë Kosovën” kanë realizuar aksionin e gjashtë me radhë, ku është pastruar një deponi e mbeturinave në Fshatin Vojnikë të Komunës së Skenderajit, në të cilën janë larguar 95 thasë me mbeturina dhe tetë kamionë.

Aksionit i janë bashkuar banorët e lagjes, nxënësit dhe arsimtarët e Shkollës Fillore “Skender Skenderi, ku janë mbledhur mbi 200 aktivistë. Aksioni është përkrahur nga ndërmarrja e  menaxhimit të mbeturinave “Uniteti” dhe përfaqësues të Drejtorisë së Shërbimeve Publike në Komunën e Skënderajt, thuhet në një komunikatë të kësaj nisme, përcjellë Klan Kosova.

Pas këtij aksioni, banorët e lagjes janë zotuar se do të lidhin marrëveshje me ndërmarrjen “Uniteti”, të cilët do të dërgojnë kontinierë, në mënyrë që të mos hedhin më mbeturina në atë zonë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img