11,12,2023

Hyka në garë për futbollistin e muajit në Zvicër

Must Read

Hyka-780x439

Mesfushori shqiptar, Jahmir Hyka ka kaluar një muaj të mrekullueshëm në kampionatin zviceran.

Anëtari i Kombëtares shqiptare ka qenë vendimtar për skuadrën e tij Luzern në kampionatin helvet.

Kështu Hyka është futur në garë për ta fituar çmimin si futbollisti më i mirë i muajit mars në Zvicër.

E përditshmja zvicerane, ‘Blick’, ka futur Hykën në garë me futbollistët tjerë si Guillerme Hoarau, Renato Steffen, Davide Chiumiento dhe Kim Kallstrom.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img