29,09,2023

Historia e pabesueshme e Leicester Cityt: Shikoni ku ndodhej 1 vit më parë (Video)

Must Read

12891036_1310068355684243_1582841114680156477_o

Leicester City është shumë pranë bërjes së historisë.

Ekipi i Claudio Ranierit po udhëheq në Premier Ligë me 7 pikë më shumë se vendi i dytë, kur kanë mbetur edhe gjashtë ndeshje për t’u luajtur.

Ajo çfarë bjen në sy, dhe çfarë e bën udhëtimin e Leicester Cityt të mrekullueshëm, është fakti se pikërisht sot 1 vit më parë Leicester luftonte për mbijetesë dhe renditej i fundit në tabelë, transmeton Gazeta Blic.

Atëbotë, Leicesterit të renditur në vendin e 20 në tabelë i duheshin 7 pikë për të siguruar mbijetesën në Premier Ligë, ndërsa sot ekipi i Ranierit udhëheq si lider me 7 pikë në krye.

Shikojeni videon e rrugëtimit të jashtëzakonshëm të Leicester më poshtë. /Gazeta Blic/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img