23,04,2024

Haradinaj takohet me burrat e Rugovës, fton qytetarët në protestë

Must Read

screen-14.32.3624.04.2016

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka zhvilluar një takim me 300 burra nga Rugova me të cilët ka diskutuar për Demarkacionin me Malin e Zi.

Haradinaj i ka ftuar të pakënaqurit të dalin në Protestën e 14 majit në Prishtinë, duke lënë anash ndasitë partiake.

“U takova me mbi 300 burra të Rugovës, të cilët ishin bukur të ashpërsuar për demarkacionin me Malin e zi. Nuk pati asnjëri prej tyre që nuk tha se kufiri me Malin e zi, nuk ishte shënjuar në dëm të Kosovës dhe në dëm të Rugovës”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

“Ata nuk kërkojnë asgjë më shumë, përpos të gjenden gabimet që janë bërë dhe ta gëzojnë tokën e tyre, për çfarë ka shprehur gatishmëri edhe Mali i zi”.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img