29,09,2023

Haradinaj ndërmjetëson në falje gjaku [Video]

Must Read

haradinaj4

Ramush Haradinaj ka publikuar një video në llogarinë e tij në Facebook në të cilën shihet që ai është pjesë e një pajtimi të dy familjeve në hasmëri.

“Të falësh është burrëri, është trimëri! Burrëri e trimëri pashë sot te Familjet Dukaj e Tolaj nga Drenoci i Deçanit, që ia shtrinë dorën e pajtimit Familjes Gjikolli nga Peja!”, shkruan Haradinaj.

Haradinaj si simbol unifikues mes dy familjeve e përdorë flamurin kombëtar shqiptar.

Të pranishëm në këtë pajtim ishin edhe zëvendësministri i MAPL-së, Bajram Gecaj dhe kryetari i Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj. /Insajderi.com

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img