16,04,2024

Haliti: Në PDK askush nuk e mund Veselin

Must Read

xhavit-haliti2

Në emisionin Info Magazine të Klan Kosovës sot i ftuar është Xhavit Haliti, anëtar i kryesisë së PDK-së si dhe nënkryetar i Kuvendit të Kosovës.

Me Halitin është duke u diskutuar rreth inaugurimit të Hashim Thaçit president që nesër do të bëhet në Kuvendin e Kosovës në një seancë solemne të thirrur për këtë rast.

Gjithashtu me Halitin është duke u diskutuar edhe në lidhje me krizën politike dhe si e sheh Haliti përfundimin e kësaj krize.

Sipas Halitit kryeparlamentari, Kadri Veseli, i ka votat e duhura për të qenë në krye të PDK-së.

“Veseli është i pranueshëm nga organet e partisë dhe besoj se edhe në Konventën zgjedhore për kryetar të partisë, Kadri Veseli do të fitojë votat maksimale për të parin e PDK-së”.

Ai madje ka potencuar se Veseli e ka edhe votën e tij.

“Edhe unë do ta mbështes”.

Haliti ka bërë të qartë se kandidatura e Veselit për të parin e PDK-së është tejet e fortë dhe e pamposhtur.

“Të kandidojë ka të drejtë secili, mirëpo kushdo që pretendon për kandidat të të parit të PDK-së nuk mund ta mposhtë në votim Veselin”.

“Edhe nëse unë do të konkurroja e di se cili do të ishte rezultati. Nuk kam bërë plane që të kandidoj për të parin e PDK-së”.

“ Veselin e njoh kohë të gjatë, dhe është njëri ndër bashkëpunëtorët e mi më të mirë. Propozimet e tija, dhe vendimet e tija në momente të rëndësishme të Kosovës kanë qenë të sakta dhe të mira”.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ishte në kërkim nga policia, arrestohet 25-vjeçari në Ferizaj

Një 25-vjeçar është arrestuar ditën e hënë në Ferizaj, i njëjti ishte në kërkim nga policia. L.Q ishte i kërkuar me...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img