18,05,2024

Hajredin Kuçi: Ja si duhet të ndodh Riformatimi i Qeverisë!

Must Read

hajredin-kuci121-2-780x439 (1)

​Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajredin Kuçi, ka vlerësuar se procesi i riformatimit të qeverisë duhet të ndodhë në të dyja këndet politike, edhe në PDK, edhe në Lidhjen Demokratike të Kosovës, pasi, sipas tij, përgjegjësia dhe kreditë për qeverisjen në vend janë të përbashkëta.
Kuçi ka thënë se njëra palë nuk mund ta marrë përgjegjësinë për palën tjetër dhe të fitohet përshtypja se njëra palë është më e mirë, kurse tjetra më e dobët, shkruan “Epoka e re”.

Ndërsa, anëtari i Kryesisë së LDK’së, Muharrem Sfarqa, ka thënë se çështja e riformatimit të qeverisë ende nuk është diskutuar në organet e partisë, por ka bërë me dije se fakti që është liruar pozicioni i zëvendëskryeministrit të parë mund të ketë edhe lëvizje të tjera.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj dy shoferëve që bënë gara të shpejtësisë në Ferizaj

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, me datën 17.05.2024  rreth orës 21:00 në rrugën’’Driton Islami’’ në Ferizaj ka...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img