04,03,2024

Hahn: Kriza zgjidhet me mjete politike, jo me dhunë

Must Read
Johannes Hahn

Ai ka shkruar në Twitter, se kriza mund të zgjidhet vetëm me mjete politike dhe jo me dhunë.

“I bëj thirrje të gjitha partive politike dhe qytetarëve që të distancohen nga aktet e dhunshme. Kriza mund të zgjidhet vetëm me mjete politike. Përgjegjësi e politikanëve është që të kthehen në tryezën e negociatave”, thotë Hahn pas protestave të mbrëmshme lidhur me vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për ndërprerjen e përgjithshme të të gjitha procedurave kundër politikanëve dhe bashkëpunëtorëve të tij për rastin lidhur me përgjimet e paligjshme./lajmi.net

The post Hahn: Kriza zgjidhet me mjete politike, jo me dhunë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img