28,09,2023

Gjendet një varr masiv me 40 kufoma

Must Read

pal

Trupat siriane kanë gjetur një varr masiv me rreth 40 kufoma të varrosura në qytetin antik të Palmiras, pas rimarrjes të qytetit nga Shteti Islamik, ka raportuar agjencia e lajmeve Sana.

Varri masiv, ku kishte trupa burrash, grash e fëmijësh, është gjetur në veri-lindje të qytetit, transmeton KosovaPress.

Sipas burimeve të AFP-së, disa prej viktimave u është hequr koka, ndërsa të tjerët janë vrarë.

Në mesin e të vrarëve, sipas këtyre burimeve, kishte të zyrtarë, ushtarë, anëtarë të regjimi pro-militant dhe të afërm të tyre.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Rektori Bajraktari mori pjesë në Konferencën e 7-të shkencore të Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, njëherit edhe kryesues i Konferencës...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img