27,02,2024

Gashi: Shtet amë e kemi vetëm Shqipërinë

Must Read

“Roli i Shqipërisë në procesin e afirmimit të shtetit të Kosovës është i veçantë. Dhe, është e pakuptimtë të thuhet se kryeministri Edi Rama nuk ka të drejtë të flas për Kosovën”, ka thënë Gashi.

I ftuar në emisionin “Politikë”, në Tribuna Channel, Gashi ka thënë se Kosova ka pengesa formale ende në afirmimin e shtetit të saj.

“Historikisht ne nuk kemi shtet amë tjetër, e kemi  veç Shqipërinë”, është shprehur Gashi.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë euro mall i dyshuar si kontrabandë

Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga Njësia e TASK FORC-ës -Lindje, e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img