16,04,2024

Fotografia e ish Presidentes në dysheme të prokurorisë së shtetit

Must Read

1-53

Kamera e KALLXO.com e ka vërejtur fotografinë sot gjatë konferencës për shtyp në të clën Prokuroria e Shtetit prezantoi raportin vjetor.

Pikërisht një vit më parë, Aleksandër Lumezi mori dekretin nga Atifete Jahjaga për postin e Kryeprokurorit të Shtetit.

Një vit më vonë, Atifete Jahjaga e ka lëshuar pozitën e Presidentes meqë i ka përfunduar mandati dhe fotografia e saj e vendosur në murin e sallës së konferencave në Zyrën e Kryeprokurorit, është zëvendësuar me atë të Presidentit të ri, Hashim Thaçi.

Por fotografia e larguar nga muri e Atifete Jahjagës është lënë në një dhomë që shërben për përkthyesit e Prokurorisë, në dysheme.

Kamera e KALLXO.com e ka vërejtur fotografinë sot gjatë konferencës për shtyp në të clën Prokuroria e Shtetit prezantoi raportin vjetor.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img