02,12,2023

Fillon votimi presidencial në New York

Must Read

Votimi-780x439

Në New York ka filluar votimi presidencial, përderisa demokratja Hillary Clinton dhe republikani Donald Trump po shpresojnë për fitore të mëdha në garën për Shtëpinë e Bardhë.

Votimi është hapur në orën 6:00 të mëngjesit dhe do të mbyllet në 9:00 të mbrëmjes .

Me të drejtë vote në New York janë regjistruar 5.8 milionë demokratë dhe 2.7 milion republikanë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img