23,02,2024

Ferizaj Press

Drejtorët e shkollave kërkojnë që të kenë një infrastrukturë më të mirë në shkollat e tyre

Këtë të martë kanë vazhduar takimet për hartimin e projektbuxhetit për vitin 2024. Në sesionin e paradites është mbajtur takim me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme të komunës së Ferizajt. Në këtë dëgjim publik ka marrë pjesë nënkryetari...

Komuna e Ferizajt filloi takimet për hartimin e projektbuxhetit për vitin 2024

Këtë të hënë në sallën e Kuvendit të Komunës, kanë filluar të mbahen takimet për hartimin e projektbuxhetit të vitit 2024. Hapjen e këtyre takimeve e ka bërë Nënkryetari i Komunë së Ferizajt, Lulzim Aliu, bashkë me drejtoren e financave...

Ferizaj: Kuvendi i Komunës mori një sërë vendimesh të rëndësishme

Kryesuesi i Kuvendit të Komunës së Ferizajt, Xhavit Zariqi, ka mbajtur mbledhjen e parë të këtij viti. Në këtë mbledhje ka marrë pjesë edhe Nënkryetari i Komunës së Ferizajt, Lulzim Aliu, si dhe drejtorët e drejtorive komunale. Në këtë mbledhje...

Gjykata në Ferizaj: 35 vjeçarja e vrarë mbrëmë ka pas urdhër-mbrojtje për gjashtë muaj – ndaj të dyshuarit ekziston aktakuzë për kanosje

Gjykata Themelore e Ferizajt përmes një njoftimi për media ka konfirmuar se ka pasur urdhër-mbrojtje ndaj 35 vjeçares e cila u vra mbrëmë në oborrin e QKUK-së. Në njoftim thuhet se kërkesa për lëshimin e urdhrit mbrojtës ishte bërë me...

A është kafeja turke apo ekspreso më dëmshme për shëndetin?

Mijëra njerëz e konsumojnë në mëngjes, pas punës por edhe në mbrëmje. Kafeja ka mijëra minerale të ndryshme të cilat ndikojnë në përmirësimin e shëndetit, por a keni menduar ndonjëherë se cila është kafja më e shëndetshme? Në shtëpitë tona kafeja...

Me homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve nis shënimi i 50 vjetorit të Demonstratave të vitit 1968

Nënkryetari i Komunës së Ferizajt, Naim Ferati i shoqëruar nga drejtorë të drejtorive komunale, zv/ministri Xhavit Zariqi, shoqata të dala nga lufta ë Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por edhe pjesëmarrës të demonstratave të vitit 1968, këtë të hënë kanë...

Kodi i ri Penal: Nëse vozisni në gjendje të dehur, burgoseni deri në 12 vjet

Kodi i ri Penal, i cili është në procedurën e miratimit nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, ka sjellë risi sa i përket ndëshkimit të shoferëve që ngasin automjete në gjendje të dehur. Sipas Kodit të ri Penal, kushdo që...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Shpallë të pavlefshme dëftesën e shkollës fillore

Adem Bajrami, nga fshati Cërnillë, shpallë të pavlefshme Dëftesën e shkollës fillore, të lëshuar nga SHFMU "Halit Ibishi"...
- Advertisement -spot_img