Ferizaj

Ferizajasët të vendosur, masovikisht po përkrahin peticionin për stadium


Publikuar më:


“Ferizaj do stadium”, është motoja e klubit ferizajas, i cili po kërkon ndërtimin e stadiumit të qytetit.

FC Ferizaj nga sezoni i ardhshëm do të garojë në Superligë dhe ka filluar edhe nënshkrimi i një peticioni nga qytetarët për ndërtimin e stadiumit te palestra e sporteve.

Ky aksion i nisur sot do të vazhdojë deri më 6 gusht. Të shumtë ishin qytetarët që u ndalën në sheshin e Ferizajt për ta nënshkruar këtë peticion.

1500 nënshkrime për pak orë në peticionin për ndërtimin e Stadiumit të Ri Futbollistik “Ismet Shabani” prapa Palestrës së Sporteve “Bill Clinton” në Ferizaj.

Në Ferizaj, zemra rrah për bardhekaltrën sportive🤍

Faleminderit FERIZAJAS

To Top