Ferizaj

Ferizaj përforcohet me një sulmues


Publikuar më:Ferizaj vazhdon me përforcime për edicionin e ri në Ligën e Parë të Kosovës. Përforcimi i radhës është Çlirim Kashtanjeva.

Sulmuesi i rrezikshëm, Çlirim Kashtanjeva është përforcimi i radhës për skuadrën tonë.

Ai sot është prezantuar edhe zyrtarisht si futbollist i FC Ferizajt, në ambientet e klubit në prani të drejtorit te klubit, Agron Selmanit dhe nënkryetarit te klubit, Xhevat Rushiti.
Kashtanjeva në sezonin e kaluar ishte pjesë e KF Arbërisë, ku shkëlqeu me paraqitje të mira.

Ai ishte ndër më të dalluarit tek Arbëria në Superligën e Kosovës.

Kashtanjeva është një djalosh i talentuar nga qyteti jonë dhe është shumë punëtor, andaj ne si klub presim shumë nga ai.

Të gjithë brenda klubit i urojmë mirëseardhje Kashtanjevës, shëndet dhe shumë suksese me skuadren tonë”, njofton KF Ferizaj.

To Top