13,04,2024

Femrat e para në linjën e frontin për Ushtrinë Amerikane

Must Read

ushtaret-690x380

22 femra janë të parat në histori të cilat do të rekrutohen si ushtare në linjën e frontit në ushtrinë amerikane.

Kjo vjen pas shumë ndryshimeve në rregullore, të cilat po e përmbyllin boshllëkun gjinor, shkruan The Independent, transmeton Klan Kosova.

Sipas raportimeve të ushtrisë amerikane, këto 22 femra janë në përfundim të trajnimit të tyre për luftare në front.  Pas disa javësh do të fitojnë gradën Nënkolonel dhe do të jenë në krye të rreth 40 trupave ushtarake.

Edhepse pritjet për aplikim nga femrat ishin të vogla, Trupa

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img